Wycieczki rowerowe

1r

Nasze wycieczki rowerowe rozpoczęliśmy 7 kwietnia 2016 od krótkiej wyprawy do Wapienicy. To dobry początek i ogromny zapał uczestników.

2r

14.04.2016  – Pomiędzy kroplami deszczu przemknęłyśmy do Jaworza, gdzie powdychałyśmy przy tężni ożywczą solankę.

3r

21.04.2016 – Kolejny wiosenny dzień spędziliśmy na wycieczce  do Jaworza Nałęża i Świętoszówki. Uwaga, dystans zaczyna się wydłużać.

4r

 

28.04.2016 – tym razem odwiedziliśmy Mazańcowice. Ze wzgórza Trzy Lipki obserwowaliśmy zaśnieżony krajobraz górski.

 

5.05.2016 – Trzyosobowa grupka / Małgosia, Marysia i Witek / pomknęła do Goczałkowic. Zimno było!

 

Po kilkutygodniowej przerwie dosiedliśmy naszych rumaków i odwiedziliśmy ogrody w Pisarzowicach. Mimo deszczu było wspaniale!

5r

9.06.2016 – Trójka dzielnych rowerzystów -Teresa, Witek i nasz niezrównany senior Stasiu odwiedziła Szczyrk i nakręciła 40 km.

6r

 

16.06.2016 – Tym razem dystans 50 km. Zaczyna mocno grzać. Przez Jasienicę wspinamy się do Łazów, potem z Rudzicy zjeżdżamy serpentynami do Iłownicy. Co za widoki!

7r

 

Trasa długa i urozmaicona: lotnisko – Jaworze – Nałęże – Biery – Grodziec – Bucze – Górki / oczywiście cukiernia „Bajka”/-Pogórze – Świętoszówka-Jasienica-Bielsko.

To była już ostatnia wycieczka w tym roku akademickim. Podsumowując, trzeba stwierdzić, że okolice Bielska są fantastycznym terenem do uprawiania turystyki rowerowej. Niezrównane są zwłaszcza widoki z Jasienicy, Rudzicy czy Mazańcowic.

Na Beskid Śląski a także i Morawski wrócimy na pewno po wakacjach w ramach naszych wypraw rowerowych –

Teresa i Witek Kubikowie.