MIĘDZYPOKOLENIOWY DZIEŃ AKTYWNOŚCI

Akademia Seniora wzięła udział w Międzypokoleniowym Dniu Aktywności, który odbył się w Sali Sesyjnej, placówki Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego
w Bielsku-Białej w dniu 25 lutego br.
Uczestnikami spotkania byli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pan Stanisław Szwed, Wicewojewoda Śląski Pan Jan Chrząszcz, seniorzy, dzieci przedszkolne, uczniowie Szkoły Podstawowej oraz przedstawiciele stowarzyszenia „Serce dla serca”.
W ramach spotkania zorganizowane zostały stoiska wystawiennicze:
Centrum Powiadamiania Ratunkowego (pokaz udzielania pierwszej pomocy) przedmedycznej), Urzędu Celnego, Policji (wykład policjanta na temat zagrożeń cyfrowych, oszustw „na wnuczka”, „na policjanta”, ZUS, DPS, NGO oraz Stowarzyszenia Akademia Seniora.
Odbyły się występy artystyczne: dzieci z Przedszkola nr 2 w Bielsku-Białej, uczniów dwóch klas VI Szkoły Podstawowej nr 3 w Bielsku-Białej oraz przedstawicieli stowarzyszenia „Serce dla serca”.
Piękne prace zaprezentowały rękodzielniczki i malarki działające w naszej Akademii w grupach artystycznych.